«2020» խորագրով նախագիծը ստեղծվել է 2020-ից մինչև 2025 թվականը ընկած ժամանակահատվածում։ Մեդիա տեռոր… բողոքի ցույցեր… ընտրություններ… պատերազմ… հետպատերազմյան մղձավանջ…
Ստեղծագործական այս շարքը հանդիսանում է հեղինակի անձնական արխիվը, որը նա պահպանում և կրում է իր մեջ՝ հիշողությունների, հույզերի և իրադարձությունների տեսքով։ Այն տեսողական օրագրերի, պատմությունների, մտորումների և ուրվագծերի շարք է, որոնք միաժամանակ պատմում են այն վայրի և ժամանակի մասին, որտեղ մենք ապրում ենք։
Արվեստագետն աշխատում է խառը տեխնիկայով՝ նախ ստեղծելով թվային պատկերներ, դրանք անճանաչելիորեն փոփոխելով, ապա աշխատելով ակրիլով։ Ակրիլը այստեղ ոչ միայն վերջնական հպում կամ ուղղում է, այլև ինքնուրույն շերտ, որը կարող է ամբողջությամբ վերակառուցել պատկերը կամ, հակառակը, տպագրության հետ համակեցություն հաստատել՝ հանդես գալով որպես հավասարազոր տարր։
Նախագիծը ներկայացվել է նաև Բաթումիի Աջարիայի պետական արվեստի թանգարանում՝ 2025 թվականի սեպտեմբերին։
Այժմ այն կներկայացվի Երևանի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում՝ դեկտեմբերի 25-ին, ժամը 17:00-ին։
Սիրով սպասում ենք բոլորիդ։

The project with the title "2020" was created in the period from 2020 to 2025. Media terror...protests...elections...war...post-war nightmare... This creative series is the personal archive of the author, which he keeps and carries in himself in the form of memories, emotions and events. It is a series of visual diaries, stories, reflections and sketches that simultaneously tell the story of the place and time in which we live. The artist works in mixed media, first creating digital images, altering them beyond recognition, and then working with acrylics. Acrylic here is not only a final touch or correction, but also an independent layer that can completely reconstruct the image or, on the contrary, establish coexistence with the print, acting as an equal element. The project was also presented at the State Art Museum of Ajaria in Batumi in September 2025. Now it will be presented at the Yerevan Museum of Contemporary Art on December 25 at 5:00 p.m. We are waiting for you all with love.
2020 - Lusine Naghdalyan - solo exhibition
19.12.2025
The project with the title "2020" was created in the period from 2020 to 2025. Media terror...protests...elections...war...post-war nightmare... This creative series is the personal archive of the author, which he keeps and carries in…