Արեւելյան գործընկերության 10-ամյակի առթիվ`
Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության դեսպան Պավել Չեպլակը և Ժամանակակից արվեստի թանգարանը պատիվ ունեն հրավիրելու Ձեզ «Արեւելյան գործընկերության երկրների ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված նյութական եւ ոչ նյութական գոհարները» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի պաշտոնական բացմանը, որը տեղի կունենա 2019 թ-ի դեկտեմբերի 13-ին` ժամը 17:00-ին, Երեւանի ժամանակակից արվեստի թանգարանում (հասցե` Մաշտոցի պող. 7):
«Արեւելյան գործընկերության երկրների ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված նյութական եւ ոչ նյութական գոհարները» ցուցահանդեսի բացում Երեւանում ԼՀ դեսպանությունը սիրով հրավիրում է «Արեւելյան գործընկերության երկրների ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված նյութական եւ ոչ նյութական գոհարները» խորագրով Արեւելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսին, որի բացման արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 13–ին` ժամը 17:00-ին:
Ցուցահանդեսին ներկայացվելու է 30 լուսանկար, որոնցում պատկերված են Արեւելյան գործընկերության երկրների ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված բնական եւ մշակութային օբյեկտները:
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես կգա Լեհաստանի Հանրապետության դեսպան Պավել Չեպլակը:
2009 թ-ին մեկնարկած Արեւելյան գործընկերությունը համատեղ քաղաքական նախաձեռնություն է, որի նպատակն է խորացնել եւ ամրապնդել հարաբերությունները Եվրոպական միության անդամ պետությունների եւ վեց արեւելյան հարեւանների միջեւ՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Վրաստանի, Մոլդովայի եւ Ուկրաինայի:

Tangible and intangible treasures from the UNESCO World Heritage list
On the occasion of the 10th anniversary of the Eastern Partnership Ambassador of the Republic of Poland to the Republic of Armenia Pawel Cheplak and the Museum of Contemporary Art have the honor to…
On the occasion of the 10th anniversary of the Eastern Partnership Ambassador of the Republic of Poland to the Republic of Armenia Pawel Cheplak and the Museum of Contemporary Art have the honor to invite you to the official opening of the exhibition entitled "Tangible and Intangible Gems of the Eastern Partnership Countries included in the UNESCO World Heritage List", which will take place on December 13, 2019 at 17:00 at the Yerevan Museum of Contemporary Art (address: Mashtots ave.
7).
Opening of the exhibition "Tangible and Intangible Gems Included in the UNESCO World Heritage List of the Eastern Partnership Countries" The Embassy of the Republic of Armenia in Yerevan is pleased to invite you to the exhibition dedicated to the 10th anniversary of the Eastern Partnership entitled "Tangible and Intangible Gems Included in the UNESCO World Heritage List of the Eastern Partnership Countries", the opening ceremony of which will take place on December 13 at 17:00.
The exhibition will feature 30 photos depicting the natural and cultural objects of the Eastern Partnership countries included in the UNESCO World Heritage List.
Ambassador of the Republic of Poland Pawel Czeplak will make an opening speech at the event.
The Eastern Partnership, launched in 2009, is a joint political initiative aimed at deepening and strengthening relations between the European Union member states and six eastern neighbors: Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine.