«6-րդ զգայարան» – Արթուր Դուրգարյան (Durgo)
Սիրով հրավիրում ենք նոյեմբերի 14-ին ժամը 17:00-ին Արթուր Դուրգարյանի (Durgo) «6-րդ զգայարան» ցուցահանդեսի բացմանը:
Այս նախագծով՝ արվեստագետը հրավիրում է մեզ խորհելու, բացահայտելու զգացմունքի և անտեսանելի իրականության խորքերը, դուրս գալու տեսանելիի սահմաններից՝ մտնելով խորը զգացմունքային աշխարհ, որտեղ ինտուիցիան դառնում է տեսողություն։
«Արվեստը միշտ էլ ավելին է, քան այն, ինչ տեսնում ենք», — նշում է Արթուր Դուրգարյանը։ — «Այս ցուցահանդեսը երկխոսություն է տեսանելիի և անտեսանելիի միջև․ հիշեցում, որ սեր, ինտուիցիա և զգացմունքային խորություն ունենալը մեր իրական զգայարաններն են»։

Sixth Sense - Artur Durgaryan (Durgo)
"6th Sense", a path to beyond the visible We kindly invite you to the opening of Artur Durgaryan's "6th Sense" exhibition on November 14 at 17:00. With this project, the artist invites us to…
"6th Sense", a path to beyond the visible We kindly invite you to the opening of Artur Durgaryan's "6th Sense" exhibition on November 14 at 17:00. With this project, the artist invites us to ponder, to discover the depths of feeling and invisible reality, to go beyond the limits of the visible, entering a deep emotional world, where intuition becomes vision. "Art is always more than what we see," says Artur Durgaryan. — "This exhibition is a dialogue between the visible and the invisible. a reminder that love, intuition, and emotional depth are our true senses."