Arche Stereo TYPE – Արամ Ազարյանի անհատական ցուցահանդես
Դուք հրավիրված եք Արամ Ազարյանի առաջին ֆոտո-ցուցադրությանը, որը դիտարկում է մեր՝ իրար դասակարգելու ու պիտակավորելու հակումները։ Ցուցադրված նյութը համեմատության մեջ ներկայացնում է և մարդկանց՝ հասարակության կողմից պիտակավորված ու սեփական պատկերացումներով…
Դուք հրավիրված եք Արամ Ազարյանի առաջին ֆոտո-ցուցադրությանը, որը դիտարկում է մեր՝ իրար դասակարգելու ու պիտակավորելու հակումները։
Ցուցադրված նյութը համեմատության մեջ ներկայացնում է և մարդկանց՝ հասարակության կողմից պիտակավորված ու սեփական պատկերացումներով շրջանակված։ Մարդիկ ներկայացված են Յունգյան արխետիպերի ու հասարակության մեջ շրջանառվող ստերեոտիպային ընկալումների համաձայն։
Լուսանկարներում ոչ թե ուղղակի մարդիկ են, այլ “բրենդայնացված” ու “կատալոգայնացված” կերպարներ, ում անձի շուրջ միահյուսվել են հանրության ու իրենց իսկ կողմից դրված պիտակները։
Այս ցուցադրությունը մարքեթինգի ու բրենդինգի ոլորտում բազում տարիների փորձ ունեցած մասնագետի երկխոսություն է, որի համար ընտրվել է արվեստի լեզուն։

You are invited to Aram Azaryan’s first photo exhibition, which explores our tendencies to classify and label each other. The displayed material presents people as labeled and confined by societal perceptions. Individuals are depicted according to Jungian archetypes and stereotypical perceptions circulating…
You are invited to Aram Azaryan’s first photo exhibition, which explores our tendencies to classify and label each other.
The displayed material presents people as labeled and confined by societal perceptions. Individuals are depicted according to Jungian archetypes and stereotypical perceptions circulating in society. The photographs feature not just people but “branded” and “cataloged” personas, whose identities are intertwined with labels imposed by society and themselves.
This exhibition is a dialogue by a specialist with extensive experience in marketing and branding, using the language of art.