«Ներքևում, ինչպես՝ վերևում» խմբային ցուցահանդես
Հոկտեմբերի 3-ին, ժամը 19։00-ին Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանում Գեղարվեստական տպագրության II միջազգային բիենալե Երևան 2019-ի շրջանակներում մեկնարկում է էստոնական տեղարվեստական տպագրությանը նվիրված «Ներքևում, ինչպես՝ վերևում» խորագիրը կրող խմբակային ցուցահանդեսը՝ ներկայացնելով Էստոնական Գեղարվեստական տպագրության ասոցիացիայի, գեղարվեստական տպագրության «Ուբու Նուար» արվեստանոցի և Էստոնական Արվեստի ակադեմիայի 18 արվեստագետի 50 աշխատանք՝ կատարված գեղարվեստական տպագրության տարատեսակ տեխնիկաներով (hամադրող՝ Գուդրուն Կոպպել)։ Ցուցահանդեսի բացման արարողությանը ներկա կլինեն Էստոնիայի Գրաֆիկների ասոցիացիայի նախագահ ԻնԳա ՀեամեԳին, արվեստագետներ Լուրի Կոպպելը և Ինգվար ՀեամեԳին։
«Մշակույթների երկխոսություն» կազմակերպությունը և Ժամանակակից արվեստի թանգարանը սիրով հրավիրում են բոլորին ներկա գտնվելու էստոնական գեղարվեստական տպագրությանը նվիրված այս լայնածավալ ցուցահանդեսին և ևս մեկ անգամ մասնակից լիենելու Գեղարվեստական տպագրության II միջազգային բիենալե Երևան 2019-ի շրջանակներում իրականացվող մեծածավալ ցուցադրություններին։

"Below as Above" group exhibition 2019 October 3-15 On October 3, at 19:00 in the Museum of Modern Art of Yerevan, within the framework of the II International Biennale of Fine Art Prints Yerevan 2019, a group exhibition dedicated to Estonian local art printmaking entitled "Below as Above" will be launched, presenting the Estonian Art Print Association, art print studio "Ubu Noir" and the Estonian Academy of Arts 18 50 works of the artist made with various art printing techniques (curated by Gudrun Koppel). The opening ceremony of the exhibition will be attended by Inga Heamegi, the president of the Association of Graphic Artists of Estonia, artists Luri Koppel and Ingvar Heamegi. The "Dialogue of Cultures" organization and the Museum of Modern Art kindly invite everyone to attend this large-scale exhibition dedicated to Estonian artistic printing and once again to be a participant of the II International Art Printing Biennale Yerevan 2019. to large-scale exhibitions.
“Below as Above” Group Exhibition
29.09.2019
Home: "Below as Above" group exhibition 2019 October 3-15 On October 3, at 19:00 in the Museum of Modern Art of Yerevan, within the framework of the II International Biennale of Fine Art Prints…